Accounting Assignment | College Homework Help

Next Question Matt Company had the following costs: E (Click on the icon to view the data.) Calculate the unit product cost using absorption costing. Round your answer to the nearest cent Select the labels and enter the amounts to compute the unit product cost using absorption costing. Absorption Costing Total unit product cost Choose from any list or enter any number in the input fields and then continue to the next question nize Costing A Data Table Total unit product cost 350 units Units produced Direct materials Direct labor Variable manufacturing overhead Fixed manufacturing overhead Variable selling and administrative costs Fixed selling and administrative costs 66 42 15 6,300 25 4.200 per unit per unit per unit per year per unit per year Print Done